Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Porod bez obav

Způsoby platby a dopravy:

bankovním převodem 

Proč byste si měli vybrat právě nás?

  • vážíme si každého zákazníka
  • vysoká kvalita značkového zboží za rozumné ceny
  • ceny zboží jsou konkurenceschopné
  • zboží zasíláme prostřednictvím České pošty nebo balíkovou přepravní službou GLS - balík do druhého pracovního dne
  • reklamace řešíme ihned po nahlášení
  • pri platbě bankovním převodem můžete mít levnější poštovné
  • při objednávce nad 4.500,- Kč vč. DPH dostanete poštovné ZDARMA
  • můžete využít výhodného nákupu v sekci BAZAR / SECOND-HAND
  • veškeré dětské zboží je testované na obsah škodlivých látek a má platné atesty pro prodej v EU

Příjemné a pohodlné nakupování Vám přeje

Terulka

NOVINKY

arr3VĚRNOSTNÍ PROGRAMVěrnostní program Registrovaní zákaznici získávají věrnostní slevy. Čím více u nás uskutečníte... arr3FACEBOOKStaňte se naším fanouškem na FACEBOOKU a můžete vyhrát zajímavé ceny nebo nakupovat zboží za akční... arr3SORTIMENT PODLE ZNAČEKVyhledávání zboží podle značek Kliknutím na název značky si zobrazíte veškeré zboží v eshopu... arr3SPOLUPRACUJEME - ODKAZYOdkazy a bannery spolupracujících webů:  ... arr3HODNOCENÍ OD ZÁKAZNÍKŮPřečtěte si hodnocení od našich...

KONTAKTY

Markéta Trunečková
Bohaté Málkovice 14
685 01 Bohaté Málkovice
tel: +420 734 127 580
obchod@terulka.cz
Kontaktní osoba: Markéta Trunečková
IČO: 72389729

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


RADY JAK VYBÍRAT

 

Jak vybírat autosedačky, kočárky a hračky

Autosedačky

Výběr autosedačky není vůbec lehký úkol, který navíc nelze vůbec zanedbat. Vždyť autosedačka má přeci zásadní úlohu: ochránit váš největší poklad před jakýmkoliv neštěstím nebo dokonce tragédií. Pečlivě se před koupí tedy rozhodujte a vždy si každou informaci radši znova ověřte. Začněme nejdříve přesným rozdělením autosedaček.

Děti v batolecím věku, až po první rok mateřské školky, patří do autosedaček Skupiny I, která je určena pro děti s hmotností od 9 do 18 kg (orientačně 1 až 4,5 roku). Nejvhodnější pro mladší děti je stále jízda proti směru jízdy. Většina autosedaček této třídy již tuto variantu nepodporuje. Ale i zde jsou bezpečná řešení. Především jsou vhodné systémy se záchytným tělesem, při kterých se potenciální nárazy rovnoměrně rozloží na celou zádovou oblast dítěte.

Dalším relativně dobrým řešením jsou systémy kalhotových šlí (tzv. pětibodové pásy), které jsou velmi oblíbené kvůli velké variabilitě těchto autosedaček (polohování, spánkové režimy) a jsou pro děti velmi pohodlné. Bohužel při čelních nárazech u těchto autosedaček je již ohrožena krční páteř dítěte. Třetí variantou je pak klasický tříbodový pásový systém, který umožňuje dítěti největší volnost a tak je vhodnější pro starší a klidnější děti.

TIP: Máte-li automobil s úchyty ISOFIX (většinou schované za zipem na zadních sedačkách), rozhodně doporučujeme autosedačky, které tento systém podporují. ISOFIX totiž prakticky vylučuje špatnou instalaci autosedačky a velmi zpříjemňuje manipulaci s autosedačkou!

Pro děti v mateřské školce až po začátek školního věku jsou určené autosedačky Skupiny II, do které patří děti s hmotností od 15 do 25 kg (orientačně od 3,5 do 7 let). Kromě systémů se záchytným tělesem se v této skupině objevují nové typy autosedaček, systémy se zvýšeným sezením. Zpočátku jsou tyto autosedačky vyráběny v kombinaci se zádovou nebo spánkovou oporou, která v pozdějších letech už není nezbytně nutná. Děti jsou typicky upevňovány klasickým tříbodovým pásovým systémem auta.

Největší děti pak patří do Skupiny III, kam patří všechny děti s hmotností od 22 do 36 kg (od asi 6 let do výšky 150 cm). V této skupině se již prakticky používají pouze zvýšená sedadla, která mají pomoci tomu, aby pás byl veden stejně jako u dospělých, tedy v oblasti pánve a přes klíční kost, ale ne na krku. Stejně tak má zabránit podklouznutí dítěte pod pásy.

Kočárky

Výběr dětského kočárku je pro nastávající rodiče obtížná věc, doba spěje rychle kupředu a zkušenosti jejich rodičů jsou pro výběr moderního kočárku málo platné, a výběr je obrovský. Dnešní typy obsahují na první pohled skryté funkce a vlastnosti. Podívejme se, na co by si měli dát budoucí rodiče při výběru pozor.

Rozdělení kočárků

hluboké - vhodné do jednoho roku dítěte
sportovní - vhodné od 6 měsíců
golfové hole - pro starší dítě, které už samo chodí a kočarek využije jen na popojíždění
kombinace - obsahují více variant najednou, takže můžou sloužit dítěti od narození až do doby, kdy přestane kočárek potřebovat

Důležité vlastnosti kočárků

kola - menší pevná kola jsou vhodné do města na rovné a pevné povrchy, velká a nafukovací kola jsou naproti tomu vhodné do přírody nebo do sněhu, velká nafukovací kola jsou univerzálnější

rozměry - důležité je posoudit rozměry, hlavně v případě když často používáte výtah, většina typů má dnes sklápěcí rukojeť, přesto je dobré si vše předem proměřit

skladnost - zkuste si před koupí vyzkoušet, jak dobře se dá kočárek složit, většinou lze odejmout korbičku a konstrukci složit, takže se celý pohodlně vejde do auta, vždy je ale nutno tuto funkci ověřit

údržba - ověřte zda je kočárek omyvatelný, a zda lze vnitřní látku vyjmout a vyprat houpání - je to s podivem, ale mnoho modelů houpe minimálně nebo vůbec, přitom houpáním dítě pohodlně uklidníte

příslušenství - kočárky obsahují různé množství příslušenství, levný výrobek bez příslušenství někdy stojí nakonec více, než v základu dobře vybavený kočárek

hmotnost - s lehčím modelem se lépe manipuluje

Hračky

Pozor na věk dítěte - Vybírejte hračku, která odpovídá věku dítěte, jeho schopnostem a dovednostem. Hračky určené pro jinou věkovou skupinu mohou představovat bezpečnostní riziko. Vždy se řiďte doporučeným věkem, zejména varovným symbolem 0 – 3 roky a větou „Není určeno pro děti do 36 měsíců“.

Malé částice dětem do rukou nepatří - Nedávejte dětem do tří let hračky, které obsahují malé části. Mohly by je spolknout nebo vdechnout. Ujistěte se, že očička, čumáčky a jiné drobnosti u plyšových hraček pevně drží.

Pozor na nekvalitní zboží - Hračky vždy kupujte u důvěryhodných prodejců a on-line obchodů. Zodpovědnému prodejci záleží na tom, co prodává, a zpravidla uznává reklamace.

Dohlížejte na hrající si děti - ujistěte se, že si hrají s hračkami, které jsou vhodné pro jejich věk a schopnosti.Pokud jezdí na koloběžkách, kolečkových bruslí nebo na kole, vždy dítě vybavte přilbou, chrániči a ostatními ochrannými pomůckami.

Hračky nejsou „nesmrtelné“ - Pravidelně kontrolujte stupeň opotřebení hraček, jež by mohlo způsobit zranění nebo přivodit jinou hrozbu pro zdraví či bezpečnost dítěte. Rozbité hračky okamžitě zlikvidujte.

Když máte více dětí - Dohlédněte, aby hračky pro starší děti byly vždy z dosahu dětí mladších 36 měsíců, neboť mohou obsahovat malé části.

Obaly musí pryč! - Odstraňte a zlikvidujte (recyklujte, je-li to možné) veškerý obalový materiál. Ujistěte se, že si malé děti nehrají s plastovými sáčky, mohly by se udusit.

Naučte děti hračky uklízet – Předejdete tak nehodám. Nenechávejte hračky na schodech nebo na podlaze v rušné místnosti.